Naprawa szyb
Wymiana Szyb
Ul. Siemaszki 1, Kraków
al. 29 Listopada 178, Kraków

Szolenie Wymiana szyb samochodowych

Najbardziej narażonym na zniszczenia, zarysowania czy uszkodzenia mechaniczne elementem samochodu są niewątpliwie szyby. Zdarza się, że szkody są na tyle poważne, że zachodzi konieczność wymienienia całej szyby. Warto więc, by właściciele pojazdów umieli prawidłowo wykonać tę czynność – pomoże im w tym nasz kurs, prowadzony przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów.

Szkolenie z zakresu wymiany szyb samochodowych

Nasz serwis od wielu lat zajmuje się wymienianiem powierzchni szklanych w pojazdach. Służymy doświadczeniem, które pomoże właścicielom pojazdów sprawnie dokonać wymiany szyb. Uczestnicy oferowanego przez nas szkolenia mogą zdobyć wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne, dzięki którym pewniej poczują się w świecie wymieniania powierzchni szklanych. Gwarantujemy wysoki poziom kursu oraz przydatne tricki, których próżno szukać w Internecie.

Kurs montażu szyb samochodowych

Nasze szkolenie składa się z 2 uzupełniających się części: teoretycznej i praktycznej. Podczas pierwszej z nich uczestnicy dowiedzą się, jak prawidłowo obsługiwać zestaw do wymiany szyb, w jaki sposób zbudowane są powierzchnie szklane oraz jak rozpoznać uszkodzenia mechaniczne szyby kwalifikujące ją do wymiany. W trakcie części praktycznej kursu prowadzący pomoże uczestnikom prawidłowo przeprowadzić proces wymiany szyby.

Wymiana szyby – kolejne kroki wykonywane przez prowadzącego

  1. Trener przygotowuje powierzchnię szyby, wyznacza cel i konieczne postępowanie.
  2. Zgodnie z instrukcjami producenta auta, prowadzący usuwa wycieraczki, klipsy, uszczelki i pozostałe części.
  3. Za pomocą tnącego druta lub specjalistycznego noża wycina uszkodzona szybę, a następnie usuwa ją profesjonalnymi przyssawkami.
  4. Prowadzący wycina warstwy starego kleju i dokładnie czyści miejsca przeznaczonego do nałożenia nowej warstwy kleju, a w dalszym ciągu myje szybę.
  5. Jeżeli na powierzchni karoserii wystąpiła korozja, trener usuwa ją i dokładnie czyści miejsce korozyjne. Następnie stosuje specjalny preparat, który ma przygotować karoserię do zamontowania szyby samochodowej.
  6. Po dobraniu optymalnego rodzaju kleju, prowadzący przygotowuje końcówkę aplikatora, by w profesjonalny sposób nanieść klej na powierzchnię.
  7. Z pomocą przyssawek trener dopasowuje nową szybę samochodową i zabezpiecza ją taśmami do momentu, kiedy klej wyschnie.
  8.  

Ćwiczenia egzaminacyjne

  • Podczas szkolenia praca kursanta jest nadzorowana, a prowadzący udziela potrzebnych rad i wskazówek, a w razie potrzeby dokonuje korekty działań. Uczestnicy zapoznawani są także z ryzykiem nieprawidłowego wykonania wymiany szyby.

Egzamin końcowy

  • Po części teoretycznej i praktycznej ma miejsce powtórzenie nabytego materiału. Następnie uczestnicy sprzątają stanowiska i przygotowują je ponownie w celu przeprowadzenia egzaminu. Na koniec zaliczonego szkolenia kursanci otrzymują certyfikaty.

Naprawa Szyb
Ul. Siemaszki 1, Kraków
Wymiana Szyb
al. 29 Listopada 178, Kraków
Godziny otwarcia
Pn-Pt: 07.00-18.00
Sob: 08.00-14.00
Rezerwuj termin online!